Goblins VS Gnomes (Гобліни проти Гномів)
Goblins VS Gnomes (Гобліни проти Гномів) Goblins VS Gnomes (Гобліни проти Гномів) Goblins VS Gnomes (Гобліни проти Гномів) Goblins VS Gnomes (Гобліни проти Гномів)

Goblins VS Gnomes (Гобліни проти Гномів)

Кількіcть:
Настільна гра Goblins VS Gnomes - проста, весела і азартна гра для великої і дружної компанії. Втім, чи дружній це велике питання! Адже деякі з присутніх виявилися справжніми гоблінами і безсоромно забралися в тайник з золотом, давним-давно прихованим працьовитими гномами. Давній конфлікт між расами спалахнув з новою силою. І чия візьме - вирішить гра!
 
Заглянемо всередину?
У коробочці з грою знаходимо два буклети з правилами українською та російською мовами, а також 70 карт-тайлів: 50 карт шляху, 8 карт ролей, 3 карти цілей, стартовий тайл і 8 лічильників очок.
 
У чому суть гри?
У грі Goblins VS Gnomes гравцям належить приєднатися або до купки гоблінів - любителів поживитися за чужий рахунок, або до армії войовничих бороданів з кирками. Карти ролей гравці отримують таємно, так що інтрига, хто є хто, зберігається до кінця раунду. Приховавши в надрах гори вкрадені скарби, гобліни постаралися влитися в ряди гномів і нишком перешкодити їм відшукати шлях до золота.
 
Мета гоблінів - збити з дороги золотошукачів і привести гномів загін прямісінько в лапи до Дракону, який спить у тій самій горі, лояльний до гоблінами і на дух не переносить гномів. Втім, стародавня гора таїть в собі ще один сюрприз - Динаміт, що активує заховані в різних місцях детонатори. Але ось біда, хитрі гобліни самі забули, де що знаходиться!
 
Карти цілей - Золото, Дракон і Динаміт - взакритую викладаються на столі, до однієї з них потрібно прокласти тунель від старту. У свій хід учасник грає карту з руки або змінює одну свою карту на карту із запасу. Якщо обидва ці дії недоступні, наприклад, у гравця немає карт шляху, які можна викласти, а загальна колода закінчилася, він пропускає хід. Раунд закінчується, якщо все пропустили хід або відкриті карти Золото або Дракон. Команда, чия мета виявилася досягнута в кінці подорожі, отримує переможні очки, після чого починається наступний раунд. Самим лихим та щасливим вважається гравець, який першим набере 9 очок.
 
В дорозі загін підстерігають прикрі перешкоди: тут і замкнені двері, і кам'яні завали, і готова здетонувати вибухівка, і міцний ель, випивши який, пропускаєш хід, і дивне світиться зілля, що змушує змінювати сутність (тобто помінятися ролями з іншим гравцем) ...
 
Втім, є і приємні моменти. Наприклад, тайл із зображенням карти дає можливість підглянути одну з цілей. Гравець навіть може повідомити про своє відкриття іншим, але от чи можна йому вірити ?! Раптом це підступний гоблін, який тільки і мріє всіх заплутати? Не дарма ж він так хитро ворушить лівим вухом!
 
Так, в атмосфері загальної підозрілості, інтриг і взаємних звинувачень проходить ця мила і весела гра :)
 
До речі, гравцям доступні і більш складні правила: в цьому варіанті кожному персонажу властиві унікальні властивості, які дозволять отримати ще більше очок при виконанні умови, зазначеного на карті ролі.